خرید انواع سوتین زنانه :

خرید انواع سوتین زنانه که نوعی از لباس زیر خانم ها هستند دارای انواع مختلفی است که انتخاب مدل مد نظرتان تقریبا کار آسانی است البته اگر از جایی مثل برند وُوُ خرید کنید . این برند علاوه بر داشتن 4 شعبه فعال حضوری در استان مازندران به صورت اینترنتی نیز خدمات خود را ارائه می دهد . در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی درباره انواع سوتین بدست بیاورید.

تاریخچه اختراع سوتین یا سینه بند :

این نیازه مهم اما ساده زیاد جدی گرفته نمیشد تا قبل سال 1914 که خانم ها از کرست استفاده می کردند که کمی کوتاه تر بوده است . در همان سال خانم مری جیکوب با دوختن دو تکه دستمال ساده به هم سوتین را اختراع کرد که از آن به بعد تولید آن رواج پیدا کرد .

درواقع سوتین ها علاوه بر جنبه زیبایی حنبه ی محافظت و نگهداری از قسمت بالاتنه را داراست و با استفاده از سوتین مناسب استایل بهتر و زیبا تری برای خودتان بسازید .

کاربرد و فواید انواع سوتین :

 • نگهدارنده و محافظ سینه
 • بهتر نشان دادن بالاتنه زیر لباس های خانگی و مجلسی
 • بوجودآورنده فرم گرد و لیفت دادن سینه
 • محافظت در برابر آسیب فیزیکی
 • و ...

بعد از تولیدات بیشتر سوتین ها و در روند پیشرفت  آن ها، انواع مختلفی تولید شده است که کاربرد های زیادی دارد و برای نیاز های مختلف بانوان تولید شده است . در ادامه به توضیح انواع مدل های سوتین و جنس آن ها می پردازیم .

به صورت کلی می توان سوتین ها را به دو دسته بندی اصلی تقسیم کرد : بر اساس کارایی و بر اساس مدل و انواع آن

کارایی و موقعیت یکی از اصلی ترین دسته بندی های سوتین و هر نوع لباس زیر محسوب می شود ، زیرا بر اساس نیاز سنجی بانوان طراحی و تولید شده است . جهت خرید انواع سوتین و اطلاعات مورد نیاز در این خصوص به سایت و اینستاگرام ما مراجعه فرمایید .

سوتین های روزمره :

این سوتین ها برای استفاده در خانه و راحتی مطلق استفاده می شوند، برای زمان هایی که خانم ها نمیخواهند لباس خاصی بپوشند و در خانه احساس راحتی و آرامش را می خواهند باید از این مدل استفاده کنند . ویژگی های سوتین های روزمره :

 • از پارچه های نخی و توری استفاده می شود
 • نوع جنس آن به شکلی است که موجب تعریق نمی شود
 • معمولا بدون جک و فنر هستند
 • همچنین از اسفنج استفاده نمی شود
 • دو یا سه ردیف قزن در بند پشت دارند.

سوتین های مجلسی :

باتوجه به تنوع و پیشرفت در طراحی و دوخت لباس های مجلسی، این مدل از سوتین ها انواع بسیار مختلفی دارند برای طرح های مختلف لباس. مخصوصا برای لباس هایی که پشت باز است و یا یقه باز و افتاده ای دارد باید از مدل های خاص سوتین استفاده کرد .

در واقع از فنر، جک، اسفنج و… برای زیباتر نشان دادن سینه‌ها استفاده می‌شود. همین موضوع باعث می شود تا لباس هایتان خوش فرم تر بایستد . علاوه بر این مدل ها ، سوتین های چسبی و پروانه ای نیز بسیار محبوب شده اند .

سوتین های ورزشی :

اگر شما کسی هستید که اهل ورزش چه در باشگاه و چه درخانه هستید باید از سوتین ها و نیم تنه های ورزشی استفاده کنید . حتی برای دویدن نیز باید از این سوتین ها بسته به نوع فعالیتتان استفاده کنید . تا درهنگام ورزش از راحتی آن استفاده کنید .

برای مثال اگر فعالیت شما به گونه ای است که بالاتنه تان بیش از حد تکون میخورد باید از نیم تنه های کپسولی استفاده کنید تا با داشتن پد مخصوص درون کاپ از تکان آن جلوگیری شود. جنس پارچه آن نیز باید مرغوب باشد تا بدنتان زخم نشود و در اثر تعریق بوی بدی نگیرد .

سوتین شیردهی :

یکی از فعالیت هایی که بصورت مکرر برای مادرانی که تازه فرزند خود را بدنیا آورده اند شیردهی است . ممکن است در هر لحظه و هرجایی مجبور به شیردهی باشند از همین جهت باید سوتین هایی طراحی میشد تا بدون باز کردن بند پشتی راحت فعالیت خود را انجام دهند .

در این سوتین کاپ‌ها به صورت بازشونده هستند تا بتوان به نوزادان شیر داد برخلاف سوتین جک دار فاقد جک هستند. مزیت این سوتین این است که این کاپ هر دو سوتین دارای دکمه در بخش کناری یا بالایی است. با باز کردن این دکمه می‌توانید نوک سینه را از کاپ خارج کرده و به نوزاد خود شیر دهید.

خرید انواع سوتین زنانه : دسته ی بعدی سوتین هایی هستند که باتوجه به کاربرد و نام آن ها دسته بندی می شوند .

 1. سوتین پوش آپ یا لیفت دهنده (push-up)
 2. سوتین فانتزی
 3. سوتین جک دار
 4. سوتین اسفنجی یا پد دار (Padded-Bra)
 5. سوتین قابل تبدیل یا سوتین چند منظوره (Convertible-Bra)
 6. سوتین بدون بند (best strapless bras)
 7. سوتین توری (Lace bra)
 8. سوتین ورزشی (Sports bra)
 9. سوتین کپسول دار (Capsule bra)
 10. سوتین ژله ای یا چسبی یا پروانه ای (Jelly or adhesive bra)
 11. سوتین فنر دار (Springed bra
 12. سوتین بارداری (Pregnancy bra)
 13. سوتین بند نامرئی (Invisible bra strap)
 14. سوتین هارنس (Bra harness)
 15. سوتین دکلته (Decollete bra)
 16. سوتین بدون پد (Bra without pad)
 17. سوتین جلو باز شو (Open the front bra)
 18. سوتین تینیجری یا دخترانه (Teenage bra or girly)
 19. انواع کرست

تمامی مدل های نام برده شده بر اساس پارچه استفاده شده، موارد مختلف در ساخت آن و کاربردی که دارد نام گذاری شده . شما می توانید برای خرید انواع سوتین زنانه به سایت و اینستاگرام برند wowo مراجعه فرمایید .